מכשיר שמיעה קטן

באנר המרכז למכשירי שמיעה

קיימים דגמים רבים של מכשירי שמיעה אשר הופכים, ככל שהזמן עובר, לקטנים יותר ויותר. למכשיר שמיעה קטן יתרונות רבים אך גם חסרונות, לכן חשוב לבחור את מכשיר השמיעה על פי פרמטרים נוספים ולא רק בזכות גודלו.

מכשיר שמיעה

 

מכשירי שמיעה מגבירים את עוצמת הקול ועל ידי כך מסייעים לבעלי לקויות שמיעה או מבוגרים אשר איבדו את יכולת השמיעה עם הגיל, לשמוע יותר טוב.

קיימים שני סוגים עיקריים של מכשירי שמיעה: דיגיטלי ואנלוגי. מכשיר שמיעה דיגיטלי מעבד את הצליל שמגיע אליו מן הסביבה ומשפר באופן משמעותי את יכולת האבחנה בין הצלילים.

מכשיר שמיעה אנלוגי, מגביר את עוצמת הצלילים באופן שווה, אך לא מעבד או מבחין בין הצלילים השונים ולכן נחשב לאיכותי פחות.

בכל מכשירי השמיעה קיים מיקרופון אשר קולט את הצלילים מן הסביבה ומגבר אשר מגבירם ומעבירם אל האוזן באמצעות רמקול, ויברטור או אלקטרודה. ככל שהמכשיר חכם יותר כך הוא יכיל יותר פרטים ויעניק תוצאת שמיעה איכותית יותר.

סוגי המכשירים

התפתחות הטכנולוגיה הביאה להתקדמות עצומה בתחום מכשירי השמיעה. אם בעבר מכשיר השמיעה היה גדול מאוד, כיום ניתן למצוא מכשירים זעירים שכמעט ולא מבחינים בהם.

סוגי המכשירים:

 • מכשירי שמיעה אשר יושבים מאחורי האוזן – מכשירים אלו מגיעים בגדלים שונים וניתנים להתאמה פתוחה עם אוזניה או עם צינורית.
 • מכשירי שמיעה היושבים בתוך האוזן – מכשיר קטן המותאם באופן אישי לאוזן של הלקוח ולצרכיו השמיעתיים.מכשיר שמיעה
 • מכשירי שמיעה זעירים – מכשיר קטן מאוד הממוקם באופן בלתי נראה מאחורי האוזן. גודלו 2 ס"מ ומשקלו 1.4 גרם. הוא אינו מורגש הן למטופל והן לסובבים אותו. הרמקול ממוקם בתוך האוזן והוא מעביר את הצלילים למכשיר השמיעה באמצעות צינור דק ובלתי נראה.
 • מכשירי שמיעה זעירים בהתאמה פתוחה – המכשיר זעיר במיוחד וממוקם בתוך האוזן. המיקרופון ממוקם בנפרד מן הרמקול באפרכסת באופן הנסתר מן העין. ההפרדה בין הרמקול למיקרופון מאפשרת הגברה יעילה יותר של צלילי הסביבה ומעניק תחושה פחות מעיקה בתוך האוזן, מכיוון שהוא לא אוטם אותה לחלוטין.
 • ויגו פרו של חברת "אוטיקון" – מכשיר זעיר ומשוכלל במיוחד אשר מעניק איכות שמע יוצאת מן הכלל וכן מאפשר חיבור גם למערכות FM.

מכשיר שמיעה קטן – יתרונות

 • אסתטיקה – אחד היתרונות הגדולים של מכשיר שמיעה זעיר הוא היכולת שלו להתיישב באופן נסתר בתוך האוזן.
 • נוחות – מכיוון שמכשיר השמיעה כה קטן הוא אינו אוטם את האוזן לחלוטין, קיים מעבר אוויר חופשי ואין תחושה של אטימות מן הסביבה.
 • פיתוח טכנולוגי – רוב המכשירים הזעירים הינם מכשירים המפותחים ברמה הטכנולוגית הכי חדישה ומשוכללת שיש. המכשיר מותאם באופן אישי לאוזנו של המטופל, מעניק תוצאות שמע מדוייקות יותר, אבחנה בין צלילים טובה יותר וכן תחושה טבעית יותר של שמע.

מכשיר שמיעה קטן – חסרונות

 • עלות יקרה – ככל שהמכשיר מפותח מן הבחינה הטכנולוגית, כך עולה גם מחירו. בני גיל הזהב המבוטחים מקבלים הנחות בעת קניית המכשיר וכן ישנן הנחות מן הקופה לרכישת מכשירי שמיעה לקשישים, אך לא לכל סוגי המכשירים ולא בכל המקומות.
 • טכנולוגיה מפותחת מדי – מכשירים המפותחים טכנולוגית ברמה גבוהה לא מתאימים לכל אחד, במיוחד לא לאנשים מבוגרים אשר מתקשים עם סוג טכנולוגיה שכזה. כדי להשתמש במכשיר יש צורך לדעת לתפעלו ולעבוד עימו- פעולות שלא מתאימות לכל אחד.יתרון וחיסרון
 • רמת קואורדינציה – ככל שהמכשיר קטן יותר הוא דורש יכולת קואורדינציה גבוהה יותר. בגיל מבוגר יורדת היכולת הטכנית ועימה רמת הקואורדינציה, לעיתים הידיים רועדות וכדומה- כל אלה מקשים על היכולת להשתמש במכשיר.

צרו איתנו קשר

תוכן עניינים

התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן