התמודדות עם אין אונות בגיל צעיר

תוכן עניינים

חוסר אונים הוא תחושה של חוסר אונים, חוסר שליטה על תוצאות האירועים. לרוב זה מלווה בדיכאון וחרדה. חוסר אונים יכול להיות תוצאה של התעללות, הזנחה או נטישה על ידי ההורים במהלך הילדות. זה יכול לנבוע גם מהצקה או קורבן בבית הספר או במסגרות חברתיות.

חוסר אונים הוא הרגשה של חוסר יכולת לעשות דבר בקשר למצב

תחושה זו יכולה להיגרם מהרבה דברים, כמו ילד שמציק או מבוגר המתמודד עם קשיים כלכליים. חשוב לדעת שיש דרכים להתמודד עם התחושה הזו ולצאת ממנה. הצעד הראשון בהתמודדות עם אין אונות בגיל צעיר הוא זיהוי התחושה והבנה מדוע זה קורה. ברגע שתדעו מה הסיבה לחוסר האונים שלכם, תוכלו להחליט על פתרון שיתאים לכם וליישם אותו. אם נראה ששום דבר לא עובד, אז זה הזמן לבקש עזרה מקצועית ממישהו שיש לו ניסיון בתחום זה. חוסר אונים הוא ההרגשה של אי יכולת לעשות דבר בקשר למצב. זוהי הרגשה של חוסר אונים וחוסר שליטה על חייו. חוסר אונים הוא תחושה של חוסר יכולת לפעול או לעשות משהו כדי לשנות את המצב. לעתים קרובות זה קשור לתחושות של עצב, כעס ותסכול. אנחנו צריכים לעזור להם להבין שהם לא לבד ושתמיד יש מי שדואג להם. אנחנו צריכים להראות להם שיש דרכים שבהן הם יכולים להתמודד עם המצב ולמצוא פתרונות או הסחות דעת. חשוב גם ללמד את הילדים איך להביע את רגשותיהם ולדבר על מה שקרה עם מישהו שקרוב אליהם כדי שלא יבקבקו את רגשותיהם וירגישו עוד יותר חסרי אונים.

יש דרכים להתמודד עם חוסר אונים בגיל צעיר

דרך אחת היא למצוא מוצא יצירתי. דוגמה אחת תהיה על ידי כתיבת הרגשות שלך ביומן או שימוש באמנות כפורקן לרגשות שלך. דרך נוספת תהיה על ידי השתתפות בפרויקטים של שירות קהילתי שאתה מוצא באופן אישי משמעותי ומתגמל. הדרך השלישית תהיה באמצעות תרגול מיינדפולנס כמו מדיטציה, יוגה או טאי צ'י שיעזרו לך להתמקד ברגע ההווה במקום לדאוג לעבר או לעתיד הדרך הרביעית היא באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) שיכול לעזור לך לזהות ולשנות מחשבות והתנהגויות שליליות כך שיהיו יותר מציאותיות ומועילות למצבך. חוסר אונים הוא תחושה שרוב האנשים צריכים להתמודד איתה בשלב מסוים בחייהם. זה יכול להיגרם ממספר דברים, ממותו של אדם אהוב או אפילו משהו פשוט כמו סירוב לעבודה. תחושת חוסר האונים יכולה להיות קשה להתמודד איתה וזה טבעי להרגיש שאין מה לעשות בנידון. אבל, כאשר אתה מרגיש כך, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לגרום לעצמך להרגיש טוב יותר. חוסר אונים הוא תחושה של חוסר יכולת לעשות דבר כדי לשנות מצב קשה. תחושה זו יכולה להיות מופעלת על ידי דברים רבים כגון טראומה אישית, מחלה, נכות או מוות של אדם אהוב.

צרו איתנו קשר
ד"ר סימה יום-טוב
ד"ר סימה יום-טוב

מייסדת המרכז למכשירי שמיעה בישראל, עם ניסיון עשיר מאד רפואת השמיעה ושיפור אורח חיים של כבדי שמיעה. מרצה בכנסים בתחום, מנהלת השתלמויות ופורומים מקצועיים במטרה להעשיר ולשפר את התחום.

התקשרו עכשיו!
לייעוץ ופתרונות שמיעה